EnergaCAMERIMAGE 2020 w nowej formule

2020-09-28
EnergaCAMERIMAGE 2020 w nowej formule
EnergaCAMERIMAGE 2020 w nowej formule
Kategoria:   

Mając na względzie bezpieczeństwo miłośników X muzy i niepowtarzalny klimat EnergaCAMERIMAGE, mamy przyjemność zakomunikować, że tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się w formule hybrydowej, co oznacza możliwość w nim uczestnictwa zarówno w formie stacjonarnej, jak i online.

Jest to rozwiązanie często wybierane przez polskie i zagraniczne festiwale filmowe. Oferuje ono możliwość obejrzenia filmów oraz udział w całym wachlarzu wydarzeń towarzyszących zarówno na miejscu, w kinach festiwalowych, jak i za pośrednictwem festiwalowej platformy online.

EnergaCAMERIMAGE 2019,
zdj.  Anna Rusiłko

Centrum Festiwalowe będzie znajdowało się w CKK Jordanki. Pokazy filmowe, seminaria, spotkania z twórcami filmowymi oraz panele dyskusyjne odbywać się będą również w Kinie Centrum CSW, siedzibie Fundacji Tumult, a także w Cinema City Czerwona Droga. Festiwal po raz pierwszy odbędzie się w ścisłej współpracy dwóch organizatorów – Fundacji Tumult i Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE.

Za pośrednictwem platformy online zaprosimy Państwa nie tylko na seanse wybranych filmów, etiud, pilotów seriali czy wideoklipów, ale też umożliwimy wirtualny spacer po Centrum Festiwalowym. Seminaria, konferencje prasowe, specjalistyczne panele dyskusyjne z twórcami będą również udostępnione w formule online. Festiwal EnergaCAMERIMAGE od zawsze był miejscem gorącej wymiany myśli technologicznej, dlatego także w tym roku postaraliśmy się o zebranie wiedzy o najnowszych dokonaniach w dziedzinie technik filmowych, tym razem w nowej, wirtualnej odsłonie EnergaCAMERIMAGE Market.

Tegoroczna edycja EnergaCAMERIMAGE odbędzie się w reżimie sanitarnym, co oznacza, że w kinach obowiązywać będzie limit miejsc (na dzień dzisiejszy limit wynosi 50% miejsc). Uczestnicy Festiwalu będą zobowiązani do zachowywania dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa podczas udziału w wydarzeniach. Dołożymy wszelkich starań, aby uczestnictwo w Festiwalu było bezpieczne. Zapewnimy środki ochrony sanitarnej i dezynfekcję sal kinowych oraz pozostałych miejsc, w których będą odbywały się wydarzenia EnergaCAMERIMAGE. We wszystkich miejscach festiwalowych obowiązywać będzie zasada zachowania dystansu pomiędzy uczestnikami.
Szczegółowe zasady i zalecenia sanitarno-epidemiologiczne zostaną podane w osobnym komunikacie.

Gala otwarcia EnergaCAMERIMAGE 2019,
zdj.  Paweł Skraba


WAŻNE INFORMACJE

Listy filmów konkursowych i nazwiska laureatów nagród specjalnych ogłosimy w kolejnym komunikacie. Program Festiwalu zostanie ogłoszony w drugiej połowie października.

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczestników zdecydowaliśmy o zawieszeniu tegorocznej odsłony programu Homestay.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w wolontariacie zapraszamy do zgłaszania się poprzez wypełnienie formularza, który jest dostępny tutaj.

Sprzedaż kart wstępu zostanie uruchomiona w połowie października.

Serdecznie zapraszamy do udziału w 28. edycji EnergaCAMERIMAGE w dniach od 14 do 21 listopada 2020 roku!