JOEL COEN I BRUNO DELBONNEL OTWORZĄ EnergaCAMERIMAGE FILMEM „THE TRAGEDY OF MACBETH”!

2021-10-26
JOEL COEN I BRUNO DELBONNEL OTWORZĄ EnergaCAMERIMAGE FILMEM „THE TRAGEDY OF MACBETH”!
JOEL COEN I BRUNO DELBONNEL OTWORZĄ EnergaCAMERIMAGE FILMEM „THE TRAGEDY OF MACBETH”!
Kategoria:   

Do rozpoczęcia dorocznego święta kina, 29. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE, pozostało niecałe trzy tygodnie!

W sobotę, 13 listopada, festiwal zainicjuje uroczysta Gala Otwarcia, po zakończeniu której zaprosimy wszystkich zgromadzonych na premierowy seans filmu już dziś zgodnie wymienianego pośród największych kinowych dokonań 2021 roku. Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że filmem otwarcia EnergaCAMERIMAGE 2021 będzie The Tragedy of Macbeth w reżyserii Joela Coena i z sugestywnymi czarno-białymi zdjęciami autorstwa stałego bywalca Festiwalu Bruno Delbonnela. Obaj twórcy zapowiedzą seans.

 

Reżyserem i scenarzystą The Tragedy of Macbeth jest Joel Coen, w rolach głównych zagrali Denzel Washington i Frances McDormand, a sam film jest porywającą wizualnie ekranizacją klasycznego dzieła Williama Szekspira. W pozostałych rolach wystąpili Kathryn Hunter, Corey Hawkins, Brendan Gleeson oraz Moses Ingram. Strona wizualna filmu powstała dzięki współpracy Joela Coena z pięciokrotnie nominowanym do Oscara® autorem zdjęć Bruno Delbonnelem.

Joel Coen i Bruno Delbonnel pracowali już wcześniej nad trzema projektami: krótkometrażową komedią Tuileries (jeden z filmów wchodzących w skład Zakochanego Paryża), melancholijnym kinem drogi Co jest grane, Davis? oraz westernową antologią Ballada o Busterze Scruggsie. Dwa ostatnie zostały wyświetlone w ramach Konkursu Głównego EnergaCAMERIMAGE, a Co jest grane, Davis? nagrodzono Brązową Żabą.

The Tragedy of Macbeth bierze udział w Konkursie Głównym EnergaCAMERIMAGE 2021 i jesteśmy przekonani, że wywrze duże wrażenie na naszych widzach. Nie mogliśmy wyobrazić sobie lepszego filmu otwarcia dla tegorocznej edycji, w trakcie której będziecie mogli obejrzeć wiele innych wizualnych perełek.

Premierowy pokaz The Tragedy of Macbeth odbędzie się 13 listopada w Centrum Festiwalowym – CKK Jordanki w Toruniu i będzie częścią Gali Otwarcia EnergaCAMERIMAGE 2021, obowiązują więc zaproszenia, jednakże w miarę dostępności wolnych miejsc, na seans zapraszamy również posiadaczy kart wstępu.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników Festiwalu, zakup karty wstępu na Festiwal w formule stacjonarnej będzie możliwy wyłącznie dla osób w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19.