JULIAN SANDS NA EnergaCAMERIMAGE Z PROGRAMEM „KEATS, SHELLEY, GHOSTS AND LOVERS”

2021-10-29
JULIAN SANDS NA EnergaCAMERIMAGE Z PROGRAMEM „KEATS, SHELLEY, GHOSTS AND LOVERS”
JULIAN SANDS NA EnergaCAMERIMAGE Z PROGRAMEM „KEATS, SHELLEY, GHOSTS AND LOVERS”
Kategoria:   

Julian Sands

Julian Sands, aktor znany z ról w filmach Pokój z widokiem, Zostawić Las Vegas, Ocean’s 13 czy Dziewczyna z tatuażem, w czasie Festiwalu EnergaCAMERIMAGE zaprezentuje swój program Keats, Shelley, Ghosts and Lovers. W trakcie występu we własnej reżyserii, aktor zaprezentuje wiersze Johna Keatsa i Percy’ego Bysshe Shelleya. One-man-show aktora, który na swej zawodowej drodze, miał szansę wcielić się w postać Percy'ego Bysshe Shelleya w filmie Gotyk w reżyserii Kena Russella, będzie można zobaczyć w siedzibie Fundacji Tumult na Rynku Nowomiejskim 28 w niedzielę 14 listopada o godzinie 16.00 i dzień później w tym samym miejscu o godzinie 16.30.

Toruński występ Juliana Sandsa będzie prawdziwą gratką nie tylko dla miłośników brytyjskiej literatury. Dzięki inicjatywie Dyrektora Festiwalu EnergaCAMERIMAGE Marka Żydowicza będzie to również niezwykła okazja by w roku Cypriana Kamila Norwida skonfrontować poezję Keatsa i Shelleya z twórczością jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego romantyzmu.

Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE i Fundacja Tumult przy organizacji występu Juliana Sandsa nawiązały współpracę z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. W przygotowania zaangażowali się pracownicy Instytutu Literaturoznastwa, Wydziału Humanistycznego UMK. Studenci Wydziału, jego pracownicy i wszyscy zainteresowani, oprócz możliwości obcowania z anglojęzyczną poezją, będą mieli również okazję porozmawiać z aktorem w czasie spotkania w sali seminaryjnej CKK Jordanki w poniedziałek 15 listopada o godzinie 20:30.

Serdecznie zapraszamy.