KENNETH BRANAGH I HARIS ZAMBARLOUKOS KOLEJNYM DUETEM, KTÓRY PRZEDSTAWI SWÓJ NOWY FILM NA EnergaCAMERIMAGE 2021!

2021-11-08
KENNETH BRANAGH I HARIS ZAMBARLOUKOS KOLEJNYM DUETEM, KTÓRY PRZEDSTAWI SWÓJ NOWY FILM NA EnergaCAMERIMAGE 2021!
KENNETH BRANAGH I HARIS ZAMBARLOUKOS KOLEJNYM DUETEM, KTÓRY PRZEDSTAWI SWÓJ NOWY FILM NA EnergaCAMERIMAGE 2021!
Kategoria:   

Do rozpoczęcia dorocznego święta kina, 29. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE, pozostał niespełna tydzień! Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że kolejny fenomenalny duet filmowców zapowiedział wizytę w Toruniu, by przedstawić naszej widowni swój nowy film.

Reżyser/scenarzysta/producent Kenneth Branagh i autor zdjęć Haris Zambarloukos zapowiedzą pokaz wyświetlanego w Konkursie Głównym Belfastu, przejmującej opowieści o miłości, radości i smutku wypełniających życie małego chłopca dorastającego pośród muzyki i społecznej wrzawy końcówki lat 60. XX wieku.


Rob Youngson/Focus Features
Autor zdjęć Haris Zambarloukos (po lewej) i scenarzysta/reżyser Kenneth Branagh (po prawej)
na planie "Belfast"©
2021 Focus Features, LLC.

Kenneth Branagh jest jednym z najwybitniejszych reżyserów, scenarzystów i aktorów współczesnego kina. Kręcił z wieloma wspaniałymi autorami zdjęć, jednak najbardziej owocna okazała się rozpoczęta w 2006, na planie Pojedynku, współpraca z Harisem Zambarloukosem. Młody autor zdjęć nie miał wówczas zbyt wielu osiągnięć na swoim koncie, dopiero wybijał się w branży i został właśnie nazwany przez czasopismo Variety jednym z 10 autorów zdjęć przyszłości. Przez kolejne lata stworzyli wspólnie tysiące pamiętnych ujęć w takich filmach jak Thor (2011), Kopciuszek (2015), Morderstwo w Orient Expressie (2017) i Śmierć na Nilu (2022). W 2017 roku odebrali Nagrodę Camerimage dla Duetu Autor Zdjęć – Reżyser.

Dość nadmienić, iż w trakcie EnergaCAMERIMAGE 2021 będziemy także gościć kilka uznanych duetów reżysersko-operatorskich: Denis Villeneuve i Greig Fraser (Diuna), Joel Coen i Bruno Delbonnel (The Tragedy of Macbeth), Joe Wright i Seamus McGarvey (Cyrano), Cary Joji Fukunaga i Linus Sandgren (Nie czas umierać), David Lowery i Andrew Droz Palermo (Zielony Rycerz. Green Knight).


Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 13-20 listopada, zarówno stacjonarnie w Toruniu, jak i online. Zapoznajcie się z programem festiwalu i do zobaczenia!

W trosce o bezpieczeństwo uczestników festiwalu, zakup karty wstępu na festiwal w formule stacjonarnej będzie możliwy wyłącznie dla osób w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19.


Kadr z filmu "Belfast"