"Kino na Księżycu" w Kinie Camerimage

2023-02-08
"Kino na Księżycu" w Kinie Camerimage
"Kino na Księżycu" w Kinie Camerimage
Kategoria:   

Księżyc i kosmos niemal od momentu powstania sztuki filmowej fascynowały twórców kina. Będziemy mogli się o tym przekonać w dniach 17- 19 lutego w Kinie Camerimage (Rynek Nowomiejski 28) podczas przeglądu „Kino na księżycu”! W trakcie wydarzenia, zaprezentujemy cztery niezwykłe filmy: „Pierwszy krok w kosmos” – film z 1983 roku  w reżyserii Philipa Kaufmana, ze zdjęciami Caleba Deschanel’a, „Gwiazda Kopernika” – film animowany z 2009 roku w reżyserii Zdzisława Kudły i Andrzeja Orzechowskiego oraz dwa kultowe filmy ery kina niemego: „Podróż na księżyc”(1902) – w reżyserii Georgesa Mélièsa oraz „Kobieta na księżycu”(1929) – w reżyserii Fritza Langa. To jednak nie wszystko! Projekcji filmu „Podróż na księżyc” towarzyszyć będzie specjalnie na tą okazję przygotowana prezentacja popularyzatora wiedzy o astronomii i kosmosie - Piotra Majewskiego, który nawiązując do zaprezentowanego filmu opowie o odkryciach Mikołaja Kopernika. Film „Kobieta na księżycu” obejrzymy natomiast  w towarzyszeniu muzyki na żywo wykonywanej przez popularnego i cenionego toruńskiego artystę – Igora Nowickiego. Dźwięki pianina, rozchodzące się w historycznym wnętrzu dawnego Zboru ewangelickiego, gdzie mieści się Kino Camerimage, przeniosą nas w trakcie projekcji do czasów gdy muzyka grana przez tapera budowała napięcie i współtworzyła klimat prezentowanego filmu. Bilety na poszczególne projekcje dostępne są pod adresem www.kinocamerimage.pl.

Przegląd „Kino na księżycu” odbędzie się w ramach obchodów 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Wydarzenie możemy Państwu zaproponować dzięki wsparciu naszych sponsorów: mecenasa wydarzenia firmy Dynamic Motors, dealera samochodów BMW, głównego partnera wydarzenia firmy Exon Computer Systems wiodącego dostawcy technologii z zakresu cyberbezpieczeństwa, oraz sieci sklepów spożywczych „Paluszek”.

Szczegółowy program przeglądu:

Piątek 17.02.22 

18.00– Pierwszy krok w kosmos” – film w reżyserii Philipa Kaufmana, ze zdjęciami Caleba Deschanel’a 

bilety: 15 zł normalny, 12 zł ulgowy

Sobota 18.02.22 

15.30 „Gwiazda Kopernika” – film animowany w reżyserii Zdzisława Kudły i Andrzeja Orzechowskiego  

bilety: 15 zł normalny, 12 zł ulgowy

17.00 „Podróż na księżyc” – film w reżyserii Georgesa Mélièsa. Projekcji filmu towarzyszczyć będzie prezentacja popularnonaukowa Piotra Majewskiego, który nawiązując do zaprezentowanego filmu opowie o odkryciach Mikołaja Kopernika. 

wstęp wolny

Niedziela 19.02.22 

17.00 „Kobieta na księżycu” – film niemy w reżyserii Fritza Langa. Projekcji towarzyszył będzie występ pianisty Igora Nowickiego.

bilety: 15 zł normalny, 12 zł ulgowy 

Serdecznie zapraszamy!