Mali budowlańcy na Jordankach

2024-05-17
Mali budowlańcy na Jordankach
Mali budowlańcy na Jordankach
Kategoria:   

Budowę studia filmowego Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE odwiedzili w tym tygodniu wyjątkowi goście. W związku z trwającą jedenastą edycją Tygodnia Bezpieczeństwa Grupa ERBUD odpowiedziana za realizację inwestycji zaprosiła na Jordanki przedszkolaków.

W trakcie swojej wizyty młodzi goście uczestniczyli w symulacji akcji ratunkowej, którą przeprowadzili strażacy, poznali zasady bezpieczeństwa, których przestrzega się na budowie a także mogli przyjrzeć się z bliska maszynom budowlanym wykorzystywanym w trakcie budowy studia. Na zakończenie wszyscy chętni mogli sprawdzić się w typowo budowlanych zadaniach, układaniu cegieł i malowaniu ścian. Zarówno dla małych gości jak i pracowników budowy było to niezwykle cenne i miłe doświadczenie, a uśmiechom nie było końca.

Tydzień bezpieczeństwa to inicjatywa Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie zrzeszającego największe firmy budowlane w Polsce. Celem inicjatywy jest ograniczenie liczby wypadków na budowach poprzez propagowanie kultury bezpieczeństwa, uświadamianie niebezpieczeństw związanych z pracą na budowie oraz zapobieganiu ryzykom i wypadkom. Tegorocznej jedenastej już edycji Tygodnia Bezpieczeństwa towarzyszy hasło: ”WSZYSTKO W PORZĄDKU. #OGARNIĘTE” a sama edycja poświęcona jest konieczności utrzymania porządku na placach budowy oraz utrwalaniu kultury odpowiedzialnego zachowania zarówno w pracy jak i poza nią.