Masz pytanie dotyczące budowy siedziby ECFC?

2021-04-30
Masz pytanie dotyczące budowy siedziby ECFC?
Masz pytanie dotyczące budowy siedziby ECFC?
Kategoria:   

Spotkaj się osobiście z Dyrektorem instytucji a uzyskasz wszelkie informacje.

Minęło ponad półtora roku działalności Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Dla pracowników ECFC okres intensywnej pracy, której celem priorytetowym było stworzenie zaplecza kadrowego, harmonogramów pracy programowej oraz inwestycyjnej, a także formalnych reguł i zasad działania tej narodowej instytucji kultury. W trudnym pandemicznym okresie z sukcesem zorganizowaliśmy, w wyjątkowej onlinowej formule, 28 edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE oraz zainicjowaliśmy pierwszą edycję cyklicznego, autorskiego projektu filmowego dla dzieci pod nazwą „Pierwsza gwiazdka z ECFC”.

Od strony formalnej przygotowywaliśmy też międzynarodowy konkurs realizacyjny na opracowanie koncepcji architektonicznej budynku Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE w Toruniu. Budowa siedziby ECFC, zaplanowana na lata 2021-2025, jest największym, poza Muzeum Historii Polski, budowlanym projektem inwestycyjnym w dziedzinie kultury w Polsce, a blisko 70% kosztów realizacji tej inwestycji jest zagwarantowane w budżecie państwa. Konkurs został oficjalnie ogłoszony pod koniec lutego, a o prawo do stworzenia projektu siedziby ECFC chcą rywalizować 102 pracownie projektowe z 20 krajów świata.

Chcielibyśmy przekazać Wam informacje o postępach prac projektowych i inwestycyjnych. Będziemy też dalej prowadzić działalność merytoryczną w ramach corocznej współorganizacji Festiwalu oraz, co ważne, wdrażać inne projekty o charakterze wystawienniczym, kulturalnym, edukacyjnym i naukowym w zakresie polskiej i światowej kultury audiowizualnej. Kilka z tych projektów zostanie zrealizowanych już w tym roku.

Dlatego też teraz, kiedy obostrzenia pandemiczne są powoli luzowane i sytuacja pozwala nam organizować kameralne spotkania z mieszkańcami Torunia, zamierzamy podzielić się informacjami na temat dalszej działalności ECFC. Już od najbliższego czwartku, tj. 6 maja, zapraszamy wszystkich torunian do biura instytucji na cykliczne spotkania informacyjne z Kazimierzem Suwałą - Dyrektorem instytucji kultury. Spotkania będą odbywać się w każdy czwartek w godzinach 12.00-14.00 w biurze Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage przy Rynku Staromiejskim 36-38 (Dom Towarowy PDT, IV piętro, winda od strony ulicy Szerokiej). Z uwagi na sytuację pandemiczną spotkania będą indywidualne i obowiązuje na nie rejestracja – jeśli chcesz umówić się na rozmowę, napisz na office@ecfcamerimage.pl.

Zapraszamy serdecznie. Przyjdź. Mamy dobrą kawę.