„MATKI RÓWNOLEGŁE” DRUGIM FILMEM OTWARCIA EnergaCAMERIMAGE 2021!

2021-10-28
„MATKI RÓWNOLEGŁE” DRUGIM FILMEM OTWARCIA EnergaCAMERIMAGE 2021!
„MATKI RÓWNOLEGŁE” DRUGIM FILMEM OTWARCIA EnergaCAMERIMAGE 2021!
Kategoria:   

Do rozpoczęcia dorocznego święta kina, 29. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE, pozostało zaledwie kilkanaście dni!

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, iż drugim filmem otwarcia EnergaCAMERIMAGE 2021 będą Matki równoległe w reżyserii Pedra Almodóvara i ze zdjęciami José Luisa Alcaine'a. Ten film to wyznanie wiary w siłę w kobiet, ich solidarność i odwagę. Czułe, a przy tym żywiołowe; ciepłe, ale niepozbawione dramatycznych zwrotów akcji; pełne nadziei, która przychodzi po bolesnych stratach – Matki równoległe portretują życie w jego wszystkich odcieniach. Pokaz zostanie zapowiedziany przez autora zdjęć, José Luisa Alcaine'a.

 

 

Bohaterki filmu, Janis (Penélope Cruz) i Ana (Milena Smit), spotykają się na oddziale położniczym. Ta pierwsza jest dojrzałą kobietą, ta druga ledwie przestała być nastolatką. Obie są singielkami, obie czeka samodzielne macierzyństwo. Janis wie, że sobie poradzi, Ana jest pełna obaw. Wydaje się, że ich ścieżki ledwie się przetną, tymczasem więź, która je połączy, okaże się mocna jak pępowina. Jak to u Almodóvara bywa: zbieg okoliczności może stać się przeznaczeniem, a rodzina z wyboru tą, która zaoferuje bezwarunkową akceptację i miłość.

Matki równoległe to nie tylko tragikomiczna, intymna opowieść o bólu i blasku macierzyństwa. To również mocny głos przeciw rodzinnym sekretom i ukrywaniu prawdy o przeszłości. I właśnie kobiety, które tworzą pomost pomiędzy przeszłością i przyszłością, okazują się w filmie Almodóvara bezkompromisowymi rzeczniczkami otwartości przynoszącej ulgę i oczyszczenie.


Premierowy pokaz Matek równoległych odbędzie się 13 listopada w Centrum Festiwalowym – CKK Jordanki w Toruniu i będzie częścią Gali Otwarcia EnergaCAMERIMAGE 2021, obowiązują więc zaproszenia, jednakże w miarę dostępności wolnych miejsc, na seans zapraszamy również posiadaczy kart wstępu.

Drugi seans Matek równoległych, dostępny dla wszystkich posiadaczy kart wstępu, został zaplanowany na 15 listopada. TUTAJ znajdziecie pełen program festiwalu.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników Festiwalu, zakup karty wstępu na Festiwal w formule stacjonarnej będzie możliwy wyłącznie dla osób w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19.