RUSZAJĄ ZGŁOSZENIA DO TALENT DEMO 2021

2021-10-06
RUSZAJĄ ZGŁOSZENIA DO TALENT DEMO 2021
RUSZAJĄ ZGŁOSZENIA DO TALENT DEMO 2021
Kategoria:   

Czy pojedyncze spotkanie może zmienić życie i karierę młodego filmowca? Oczywiście! Jako początkujący twórca masz głowę pełną pomysłów, jednak czasami właśnie to jedno spotkanie, ta jedna porada może pchnąć cię we właściwym kierunku, a my ci w tym pomożemy!

Co to takiego?

Talent Demo to wydarzenie o charakterze edukacyjnym, które odpowiada na potrzeby studentów i aspirujących filmowców. Co roku wybrana grupa uczestników ma wyjątkową szansę spotkania z cenionymi ekspertami – autorami zdjęć, reżyserami, montażystami, agentami czy producentami.

Jak to działa?

Celem inicjatywy jest umożliwienie młodym filmowcom zaprezentowania i omówienia projektów, nad którymi obecnie pracują, ze światowej klasy profesjonalistami ze świata filmu. Program jest skierowany przede wszystkim do studentów szkół filmowych i artystycznych oraz niezależnych twórców, którzy otrzymają niepowtarzalną szansę przedyskutowania swojej pracy i pomysłów z ekspertami z różnych obszarów branży filmowej: autorami zdjęć, reżyserami, producentami, dystrybutorami, agentami i innymi.

Wybór uczestników Talent Demo zostanie dokonany na podstawie zgłoszeń nadesłanych do organizatorów festiwalu. Program jest okazją zarówno do przedstawienia swoich projektów profesjonalistom z branży filmowej, jak i omówienia dalszej drogi kariery. Dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić Ci konsultację z ekspertem, który najlepiej wpisze się w profil Twojego projektu i problemów, które chciałbyś omówić.

W jakiej formie odbędą się spotkania?

W tym roku wracamy do tradycyjnej, stacjonarnej formy konsultacji. Chcielibyśmy, aby uczestnicy programu czerpali jak najwięcej ze spotkania twarzą w twarz z ekspertami z całego świata, na miejscu w Toruniu.

Jak się zgłosić?

To naprawdę proste! Wystarczy zalogować się na portal.camerimage.pl i tam wypełnić formularz zgłoszeniowy, w którym należy odpowiedzieć na kilka prostych pytań dotyczących doświadczenia oraz projektu. Uczestnicy programu wybierani są na podstawie tychże aplikacji. Opłata rejestracyjna wynosi 150 PLN.

Kiedy można się zgłaszać?

Formularze zgłoszeniowe można składać od 6 października 2021.
Na zgłoszenia czekamy do 17 października 2021.

Kim są eksperci?

Grupa ekspertów składa się z przedstawicieli szeroko pojętej branży filmowej, np. uznanych autorów zdjęć filmowych, reżyserów, agentów, producentów, dystrybutorów czy montażystów. Co ważne, eksperci są wybierani na podstawie zakwalifikowanych zgłoszeń (formularzy). Dzięki temu mamy pewność, że spotkania będą owocne. Każdego roku grupę ekspertów tworzą wyśmienici przedstawiciele świata filmu. W zeszłym roku w skład naszego zespołu ekspertów Talent Demo weszli następujący uznani profesjonaliści: Kim Longinotto (reżyserka, autorka zdjęć, producentka), Philippe Van Leeuw (autor zdjęć, reżyser, scenarzysta), Laura Merians Goncalves (autorka zdjęć), Jasper Spanning (autor zdjęć), Chris Lebenzon (montażysta), David Ungaro (autor zdjęć), Virginie Surdej (autorka zdjęć), Jonathan Silverman (agent) and Anna Kazejak (reżyserka, scenarzystka)
Skład ekspertów biorących udział w tegorocznej odsłonie Talent Demo zostanie ustalony na podstawie zgłoszeń uczestników zaproszonych do programu i ogłoszony w późniejszym terminie.

Talent Demo 2019 fot. Ewelina Kamińska

Co mówią poprzedni uczestnicy?

„Jednym z powodów, dla których ten festiwal jest tak wyjątkowy jest fakt, iż wszyscy tutaj jesteśmy wobec siebie równi. Bez względu na status i sławę osób biorących udział w Camerimage, wszyscy jesteśmy filmowcami, których przyciąga na ten festiwal zamiłowanie do rzemiosła. Robienie filmów to wspólny wysiłek. Ogromna pomoc jaką uzyskałem od pana Heima i jego współpracowników była niezbędna dla pomyślnego ukończenia Catch.”
Jeremy Glaholt, jeden z uczestników Talent Demo 2012

„Camerimage i Talent Demo to świetne doświadczenie, które otworzyło mnie na nowe rzeczy. Spotkanie z filmowcami z całego świata przekonało mnie, by iść do przodu, nie poddawać się na tej długiej drodze do skończenia filmu. Poczułem prawdziwe braterstwo wśród filmowców, co w dzisiejszych czasach, gdy świat jest rozdarty pomiędzy granicami i różnicami kulturowymi, jest szczególnie ważne”
Arturo Almanza, jeden z uczestników Talent Demo 2015

Zgłoś się do Programu Talent Demo TUTAJ

Wszelkie pytania prosimy kierować do Kasjany Wiśniewskiej na adres kasjana@ecfcamerimage.pl

ZASADY WSTĘPU NA 29. EDYCJĘ FESTIWALU FILMOWEGO ENERGACAMERIMAGE

Talent Demo 2019 fot. Ewelina Kamińska