Spróbuj swych sił w konkursie ARRI Rental EnergaCAMERIMAGE 2021

2021-11-08
Spróbuj swych sił w konkursie ARRI Rental EnergaCAMERIMAGE 2021
Spróbuj swych sił w konkursie ARRI Rental EnergaCAMERIMAGE 2021
Kategoria:   

Nakręć dwuminutowy film w jeden dzień przy pomocy narzędzi ARRI

Zapraszamy wszystkich studentów uczestniczących w EnergaCAMERIMAGE 2021 do udziału w konkursie organizowanym przez ARRI Rental.

Zasady
Spośród nadesłanych zgłoszeń wylosujemy pięciu uczestników festiwalu, których zaprosimy do udziału w konkursie. Każda z tych osób dostanie na jeden festiwalowy dzień kamerę i obiektywy ARRI - tymi narzędziami będzie musiała nakręcić materiał do krótkometrażowego filmu o długości od jednej do pięciu minut (nie może być ani mniej, ani więcej).

Motyw
Nakręcone w ramach konkursu filmy powinny obracać się wokół motywu WSPÓŁPRACY. Interpretację zostawiamy każdemu z Was, jedynym narzucanym przez nas ograniczeniem jest to wiekowe - Wasze materiały muszą być przeznaczone dla nastoletniego widza do lat 15. Innymi słowy, żadnej obrazowej przemocy, nagości, itp. Planujemy udostępnić zwycięski film w naszych mediach społecznościowych.

Montaż i czas trwania
Po nakręceniu materiału będziecie mieć czas do Świąt Bożego Narodzenia, by film zmontować i przesłać nam do oceny. Zwycięzcę konkursu ogłosimy w styczniu. Efekty dźwiękowe są opcjonalne - zapewnimy Wam podstawowe narzędzia do rejestracji dźwięku, jednak filmy nie powinny opierać się na dialogach. Będziemy oceniać nade wszystko ich walory wizualne i Waszą umiejętność opowiadania obrazem. Jeśli zdecydujecie się wykorzystać jakąkolwiek muzykę, upewnijcie się, że nie naruszacie w ten sposób niczyich praw autorskich.

Nagroda
Zwycięzca konkursu zostanie zaproszony na opłaconą przez nas dwudniową wycieczkę do Monachium. Obejmie ona wizytę w siedzibie ARRI, gdzie produkujemy nasze kamery, a także w muzeum ARRI, na linii produkcyjnej i w różnych działach firmy, a także lunch z ekipą ARRI. Pozostali uczestnicy konkursu również dostaną małe upominki.

Rejestracja
Jeżeli czujecie się na siłach, żeby wziąć udział w konkursie, napiszcie do nas do 13 listopada na shortfilmcompetition@arrirental.de. Po tym terminie wylosujemy piątkę szczęśliwców i skontaktujemy się z nimi w celu ustalenia wszystkich szczegółów.

Zdjęcie: Pascal Boudet
Operator: Jerome de Gerlach
Modelka: Lou Gala