Wybitny dziennikarz muzyczny w Kinie CAMERIMAGE

2024-05-08
Wybitny dziennikarz muzyczny w Kinie CAMERIMAGE
Wybitny dziennikarz muzyczny w Kinie CAMERIMAGE
Kategoria:   

Piotr Metz, postać doskonale znana wszystkim fanom muzyki i radia już w najbliższą sobotę spotka się z widzami w Kinie CAMERIMAGE. Jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy muzycznych odwiedzi Toruń w związku z projekcją na dużym ekranie niezwykłego filmu koncertowego „Stop Making Sense”. W sobotni wieczór na toruńskim Rynku Nowomiejskim przenieść się będzie można do roku 1983 kiedy to zarejestrowany został niezwykły występ amerykańskiego zespołu Talking Heads.

Twórca filmu, Reżyser Jonathan Demme, zdobywca Oscara za „Milczenie owiec”, znany także z „Filadelfii” oraz „Adaptacji”, twierdził, że fanem Talking Heads został w 1979 roku kiedy po raz pierwszy zobaczył zespół występujący na żywo. Gdy wybrał się na ich koncert cztery lata później, to co działo się na scenie tak go zachwyciło, że zaproponował, że nakręci ich występ. W przeciwieństwie do wielu innych filmów koncertowych, ten miał być o wiele bardziej minimalistyczny i miał skupiać się tylko i wyłącznie na tym co działo się na scenie. Do współpracy zaangażowany został Jordan Cronenweth, Autor zdjęć, który rok wcześniej nakręcił „Łowcę androidów”. Wraz z zespołem czuwającym nad wszystkimi kreatywnymi decyzjami stworzyli genialną muzyczną ucztę, której nie można przegapić. Tuż po sobotniej projekcji o filmie i muzyce z gośćmi Kina CAMERIMAGE porozmawia Piotr Metz.

Projekcja filmu „Stop Making Sense”. rozpocznie się w sobotę 11 maja o godzinie 17.00 w Kinie CAMERIMAGE mieszczącym się w sercu Rynku Nowomiejskiego. Bilety dostępne są na stronie internetowej kina www.kinocamerimage.pl