Znamy firmy zainteresowane budową Studia Filmowego ECFC

2023-04-17
Znamy firmy zainteresowane budową Studia Filmowego ECFC
Znamy firmy zainteresowane budową Studia Filmowego ECFC
Kategoria:   

Siedem firm budowlanych złożyło wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, którego celem jest wybór wykonawcy Studia Filmowego będącego elementem Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE w Toruniu. 

Pierwotny termin składania wniosków (3 kwietnia) przedłużony został o 10 dni ze względu na liczne prośby firm zainteresowanych udziałem w postępowaniu i upłynął w czwartek 13 kwietnia o godzinie 11. Wnioski złożyły firmy (w kolejności alfabetycznej): ALSTAL Grupa Budowlana, Budimex S.A, ERBUD S.A., Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o., MIRBUD S.A., STRABAG Sp. z o.o., Warbud S.A  wraz z UNIBEP  S.A. jako konsorcjum. Firmy złożyły oświadczenia wstępne o spełnieniu warunków uczestnictwa w postępowania oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania. Kolejnym etapem postępowania jest ocena formalna wniosku. Firmy, które przejdą ten etap zaproszone zostaną do dialogu konkurencyjnego.  

Inwestor (Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE) od przyszłego wykonawcy oczekuje m.in. doświadczenia w zakresie realizacji podobnych obiektów budowlanych, które jednocześnie spełniają funkcje budynku użyteczności publicznej, a także doświadczenia w realizacji obiektów o określonej kubaturze. Zainteresowane realizacją zadania firmy będą musiały także wykazać się doświadczeniem w realizacji budynków, gdzie prowadzone były prace akustyczne oraz elektroakustyczne. Ponadto przyszły wykonawca będzie musiał posiadać kadrę o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu zawodowym.  

Budynek studia filmowego liczył będzie dziewięć kondygnacji (w tym dwie podziemne przeznaczone na magazyn) jego długość to 54 metry, a szerokość na poziomie parteru 21 metrów. W swoim najwyższym punkcie budynek studia będzie miał 25 metrów, a w najniższym 16 metrów. Łączna kubatura obiektu to 36 500 m3, powierzchnia netto to 5205 m2, a powierzchnia użytkowa 2500 m2. Sercem studia będzie hala zdjęciowa o wielkości 500 m2 i wysokości 15 metrów, a w niej ultranowoczesny ekran ledowy umożliwiający tworzenie materiałów filmowych w technologii „mixed reality” wykorzystywanej w najnowszych produkcjach najważniejszych studiów filmowych na świecie. Niezwykła ostrość obrazu, stanowiącego tło nagrywanych ujęć w połączeniu z zaaranżowanym niewielkim fragmentem scenografii pozwolą nawet na niewielkiej przestrzeni tworzyć najbardziej efektowne sceny filmowe. Obok hali zdjęciowej wyposażonej w reżyserkę, garderoby, charakteryzatornie i pomieszczenia techniczne w budynku studia znajdą się m.in. bogato wyposażone montażownie, przestrzenie do postprodukcji materiałów filmowych, studia nagrań dźwiękowych, studia efektów specjalnych oraz sale kolaudacyjne. W obiekcie znajdzie się również niewielka restauracja, pomieszczenia biurowe i apartamenty z widokiem na toruńską starówkę dla gości korzystających ze studia. W elewacji zewnętrznej budynku rozmieszczone zostaną diody ledowe, które stworzą ekran zewnętrzny o dużej rozdzielczości. Prace budowlane związane z realizacją inwestycji rozpoczną się w drugiej połowie tego roku i potrwają co najmniej 12 miesięcy. Orientacyjna wartość netto zamówienia to 85 milionów złotych.

Więcej informacji na temat inwestycji znaleźć można na stronie: http://inwestycja.ecfcamerimage.pl